Łatwy zwrot towaru
BAŃKI SZKLANE OGNIOWE TRADYCYJNE 20 sztuk
Bańki należą do wspomagających metod leczniczych stosowanych głównie w medycynie niekonwencjonalnej. Działanie baniek zarówno ogniowych jak też bezogniowych opiera się głównie na dwóch następujących po sobie zjawiskach. W wyniku przyłożenia nagrzanej bańki do skóry lub odessania powietrza, w przypadku baniek bezogniowych, wewnątrz bańki tworzy się podciśnienie, które zasysa skórę do środka, powodując jej przekrwienie. Dochodzi do pękania podskórnych naczyń krwionośnych i powstania w obrębie bańki wyraźnego krwiaka. Organizm traktuje wynaczynioną krew jako obce białko i aktywizuje układ immunologiczny zwiększając produkcję przeciwciał, które docierają do miejsca infekcji.
Niektórzy uważają, że leczniczy mechanizm działania baniek jest jeszcze bardziej złożony jednak celem stosowania tej metody jest zawsze przywrócenie zaburzonej przez chorobę równowagi organizmu. Efekt ten uzyskuje się dzięki pobudzeniu układu odpornościowego mającego kluczowe znaczenie w uruchomieniu procesu samoleczenia. Metoda ta jest stosowana najczęściej w przeziębieniu, grypie, infekcjach górnych dróg oddechowych (m.in. zapaleniu gardła, oskrzeli, płuc), ale też chorobach układu kostno-stawowego (zapaleniu stawów), zaburzeniach układu nerwowego (nerwobólach, mięśniobólach) i innych dolegliwościach.
Uważa się, że szklane bańki ogniowe są skuteczne. Stawianie baniek tą metodą jest trudniejsze i wymaga dużej zręczności i ostrożności. Przed rozpoczęciem procedury należy natłuścić skórę w miejscu stawiania baniek. Przy stawiania tego typu baniek potrzebny jest ogień do ich podgrzania i uzyskania jak największej próżni wewnątrz bańki. Bańki ogrzewa się podpalonym wacikiem zanurzonym wcześniej w denaturacie. Palący się wacik trzymamy chwilę w szklanej bańce ogrzewając jej wnętrze a nie brzegi. Czynność tą wykonujemy jak najbliżej miejsca postawienia bańki, uważając aby nie narazić pacjenta na działanie temperatury z palącego się wacika. Po wyjęciu wacika jak najszybciej należy przyłożyć bańkę do skóry, lekko naciskając. Po postawieniu wszystkich baniek pacjenta przykrywamy i czekamy w przypadku osób dorosłych 10-15 minut lub 5-10 minut w przypadku dzieci. W tym czasie niektóre bańki same odpadną a inne trzeba zdjąć poprzez naciśnięcie skóry przy krawędzi bańki. Po zdjęciu wszystkich baniek natłuszczamy skórę pacjenta, przykrywamy i pozostawiamy jeszcze na 15-20 minut. Zabieg należy wykonywać w ciepłym pomieszczeniu. Przed postawieniem bańki powinny być umyte w ciepłej wodzie a następnie osuszone.
Ułożenie baniek na skórze uzależnione jest od dolegliwości na jakie chcemy oddziaływać. Można je stawiać w miejscu występowania bólu lub miejscu projekcji danego narządu na skórze. Bańki powinny być umieszczone na umięśnionych częściach ciała z wyraźną tkanką podskórną w odstępach 1 cm. Nie należy ich stawiać na kręgosłupie i takich miejscach jak: mostek obojczyk, wystające części łopatek, jak też skórze uszkodzonej lub zmienionej chorobowo. Nie należy stawiać baniek w pobliżu serca oraz dużych naczyń krwionośnych.
Nie użytkować baniek pękniętych lub z uszkodzonym brzegiem. Przed i po zabiegu bańki należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
Średnica zewnętrzna otworu bańki wynosi 40 mm, wysokość bańki 50 mm.
Bańki są zapakowane w pudełko tekturowe z przegródkami.
Postać: | bańki szklane |
Opakowanie: | 20 szt. |
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego: | Polska |
Prezentowane na stronach apteki zdjęcia produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i w rzeczywistości opakowania mogą różnić się od prezentowanych